Toruń
X jubileuszowy Baba Cup w Toruniu PDF Drukuj Email
wtorek, 18 września 2012 07:41
W dniach 7-9.09.12 w Toruniu na kortach na Skarpie odbył się X jubileuszowy Baba Cup. Ten deblowy tenisowy turniej kobiet amatorek przyciągnął tłumy na korty toruńskie.Turniej stworzyły : wielokrotna mistrzyni tenisa ziemnego Barbara Kowalska i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska- aktualnie Poseł na Sejm RP. Gospodynią spotkania toruńskiej edycji była Aleksandra Łukomska Smulska i Europejska Unia Kobiet Sekcja Polska oddział Toruń .Gościem i Patronem Imprezy zostało Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Torunianin W-ce Minister Grzegorz Karpiński wziął obok W -ce Prezydenta m.Torunia Zbigniewa Rasielewskiego i Doroty Idzi /wielokrotnej mistrzyni Świata, Europy i Polski w pięcioboju/-udział w Inauguracji Imprezy. Największą atrakcją turnieju, zawodniczką - okazała się znana artystka Urszula Dudziak ,która odśpiewaniem utworu Papaja otworzyła turniej. To było jedno wielkie spotkanie kobiet, pasjonatek amatorskiego tenisa ziemnego.
Więcej…
 
Portal "aktywna wieś" PDF Drukuj Email
piątek, 10 lutego 2012 22:12
aktywawiesSzanowni Państwo!
15 grudnia rozpoczął swoją działalność nowy portal internetowy: www.aktywnawies.pl, na którym zamieszczane są informacje o różnych wydarzeniach i atrakcjach na obszarach wiejskich (i w miasteczkach do 25 tys.) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.  Strona działa pod adresem:


Portal jest skierowany do turystów i mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki niemu w łatwy sposób będzie można dotrzeć do wskazanych przez Państwa miejsc i wydarzeń oraz wypromować własny region, budować tożsamość lokalną, dbać o dziedzictwo naturalne, kulturalne i społeczne. To doskonały sposób wymiany informacji, nawiązania współpracy między różnymi organizacjami, promocji własnego regionu, miejsc, osób i aktywności obywatelskiej. Dlatego też serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z nami i zaprezentowania lokalnych dóbr w kreowanym przez nas portalu internetowym. Wystarczy się zalogować i wysłać opis, który chcą Państwo opublikować, wraz ze zdjęciami, w zakładce "Logowanie".

Serdecznie zapraszamy do korzystania z portalu.
Zespół Stowarzyszenia "TŁOK"
Poprawiony: piątek, 10 lutego 2012 22:21
 
EUROPEJSKA UNIA KOBIET SP oddział toruński FUNDATOREM NAGRÓD w Plebiscycie na najlepszą aktorkę i aktora Teatru W.Horzycy w Toruniu PDF Drukuj Email
niedziela, 19 czerwca 2011 00:00
Zwyciężczynią Plebiscytu zorganizowanego przez Gazetę Pomorską została aktorka-Matylda Podfilipska , obdarowana przez nasze Stowarzyszenie bonem na zakup kreacji w toruńskim butiku Quiosque.Ufundowałyśmy również nagrody dla czytelników, uczestników Plebiscytu. Sławomir Maciejewski został wybrany najlepszym aktorem Teatru W.Horzycy. ZWYCIĘZCĄ i pomysłodawcom Plebiscytu  GRATULUJEMY!!!
ałs
gala4gala8
 
Kobieta Roku 2010 PDF Drukuj Email
czwartek, 31 marca 2011 10:14

Miło nam poinformować, że Aleksandra Łukomska-Smulska, Przewodnicząca Toruńskiego Oddziału Europejskiej Unii Kobiet, została Kobietą Roku 2010 w plebiscycie tygodnika "Teraz Toruń". Tytuł Kobiety Roku przyznanawy jest od czterech lat, przez czytelników, toruniankom zaangażowym w życie społeczne miasta.

Relacja z gali wręczenia tytułu. Źródło: Telewizja Internetowa Torun24.tv

Dim lights

Więcej…
 
Spotkanie promocyjne PDF Drukuj Email
czwartek, 02 grudnia 2010 21:47
129.XI.10 w wypełnionej po brzegi sali rybackiej Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się promocja niezwykłej książki "KOBIETY NIEZAPOMNIANE" wydanej wraz z Minister Elżbietą Radziszewską przez EUROPEJSKĄ UNIĘ KOBIET SEKCJA POLSKA.To niesamowite przedsięwzięcie, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na szkolenia dla kobiet powracających z urlopów macierzyńskich do pracy. Spotkanie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego PIOTR CAŁBECKI.

W spotkaniu  udział wzięły autorki: redaktor  Marta Kielczyk, która opisała w książce postać Barbary Radziwiłłówny oraz redaktor Maria Szabłowska autorka opowiadania o Annie Jantar oraz Przewodnicząca EUK-SP Barbara Bielicka-Malinowska.

Sponsorami toruńskiego spotkania byli: Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek SA, Bank Spółdzielczy w Toruniu, Restauracja Pasta&Basta, Cukiernia Lenkiewicz, Zespół szkół Muzycznych i Fotograf
Maciej Szczurek.

Panu Marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu i SPONSOROM serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Łukomska Smulska
Przewodnicząca O/Toruń EUK-SP
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6