Zjazd Krystyn 13.03.2015 PDF Drukuj Email

Podziękowania dla Krystyn

 

Z okazji 18.  Zjazdu Krystyn  Europejska Unia Kobiet Sekcja Polska składa serdeczne podziękowania naszym wspaniałym Koleżankom

Krystynie Szaraniec, Krystynie Klaczkowskiej i Krystynie Papiernik

za wieloletnią pracę społeczną  na rzecz  kobiet, budowanie społeczeństwa obywatelskiego, a zwłaszcza za ogromny wkład w działalność Ogólnopolskiego  Stowarzyszenia  Krystyn im.  Krystyny Bochenek.


Szczegółowy program XVIII Ogólnopolskiego Zjazdu Krystyn


 

Wystąpienie Przewodniczącej EUK-SP

Barbary Bielickiej-Malinowskiej

 

Szanowne Panie, Szanowni Panowie!

Z największą przyjemnością przybyłam do górskiego Karpacza na 18-ty Zjazd Krystyn.  Po raz pierwszy byłam na Zjeździe w  Katowicach, a był to rok 2011. Dzień imienin Krystyny rozpoczął się  od mszy świętej w katowickiej archikatedrze w intencji tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej Krystyny Bochenek. Właśnie wtedy odbyła się promocja książki wydanej przez EUK-SP "Kobiety niezapomniane" i  przedstawiającej  sylwetki 42 wybitnych Polek, wśród nich również Krystyny Bochenek, kobiet które przecierały szlaki i mogą być wzorem do naśladowania dla współczesnych pokoleń kobiet. Każdy, kto chociaż raz brał udział w Zjeździe Krystyn,  poczuł tę niesamowitą energię, ogromną moc i radość, które towarzyszą  corocznym Zjazdom.

W tym roku Krystyny osiągnęły swoją pełnoletniość, a  Sekcja Polska Europejskiej  Unii Kobiet  obchodziła w październiku ubiegłego roku swoje XX  - lecie.  Życzę Wam wszystkim dalszego rozwoju  Stowarzyszenia Krystyn,  a każdej z osobna  sukcesów w życiu osobistym, zawodowym i społecznym  w zdrowiu, szczęściu i pomyślności.  Życzę  też  aby spełniały się Wasze marzenia .

Korzystając z okazji tego  zjazdu Zarząd Główny Sekcji Polskiej EUK postanowił  podziękować  wszystkim Krystynom, których wkład  w tworzenie żywego pomnika Krystyny Bochenek jest ogromny.  Podziękowania należą się  wszystkim  Krystynom, ale dzisiaj chcę w imieniu  SP szczególnie  uhonorować  kryształowymi sercami z naszym logo, dwie  Krystyny: Krystynę Szaraniec i  Krystynę Klaczkowską.