Jestem Szefową V edycja PDF Drukuj Email
jestem_szefowa

Rusza V edycja konkursu JESTEM SZEFOWĄ!
W dniu 3 marca 2014 r. rusza piąta edycja konkursu „Jestem szefową” – wspólnej inicjatywy Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej realizowana w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej
w Polsce.

Na prace konkursowe czekamy do 15 kwietnia 2014 r. (decyduje data stempla pocztowego)!

Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się w dniu 11 czerwca 2014 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem konkursu jest przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek wśród młodzieży. Do udziału
w konkursie zapraszamy uczennice I i II klas szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zainteresowane wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych.

Uczestniczki konkursu przygotowują prace na temat „Jestem szefową”, które ocenia jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej. Pojęcie „szefowej” obejmuje wszystkie obszary aktywności społecznej i zawodowej. Uczestniczki konkursu mają za zadanie wyobrazić sobie siebie w roli przywódczej i opisać, jakie mają cele, co robią na tym stanowisku, dlaczego zdecydowały się je pełnić, czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy? Na finalistki konkursu czekają nagrody rzeczowe, spotkania z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie polityki, biznesu i mediów.

 

20 finalistek, a także towarzyszących im rodziców/opiekunów i nauczycielek/nauczycieli zostanie objętych programem rozwojowym zawierającym takie elementy jak: szkolenia z umiejętności przywódczych, mentoring i wizyty studyjne w wybranych instytucjach. Dwudniowa wizyta finalistek oraz zaproszonych gości zaplanowana jest w dniach 11 – 12 czerwca 2014 r. w Warszawie.


W tegorocznej Kapitule konkursu zasiądą: Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej, posłanki i posłowie na Sejm RP: Magdalena Kochan, Ligia Krajewska oraz Adam Szejnfeld, posłanki i posłowie do Parlamentu Europejskiego: prof. Danuta Hübner, Małgorzata Handzlik, Jan Kozłowski, Elżbieta Łukacijewska, dr Jan Olbrycht, Joanna Skrzydlewska, Bogusław Sonik, Tadeusz Zwiefka, a także Jan Pastwa Dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz JE Karsten Klepsvik Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce. W gronie partnerów i instytucji zaangażowanych w konkurs znaleźli się również m. in. przedstawiciele i przedstawicielki Kongresu Kobiet, Vital Voices Chapter Poland, Fundacji Orange, Europejskiej Unii Kobiet, Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu, Stowarzyszenia Szkoła Liderów, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Microsoft, Orbis S.A oraz  Procter & Gamble.

 

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie!

Konkurs „Jestem szefową” koordynują:

 

Małgorzata Perkowska, tel. 22 694 73 75, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Anna Solarska, tel. +48 22 694 63 18, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Materiały do pobrania:

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu są dostępne na stronach: www.rownetraktowanie.gov.pl, www.men.gov.pl oraz http://ec.europa.eu/polska/