VI Kongres Kobiet PDF Drukuj Email
piątek, 21 lutego 2014 07:47
euk_6_kongres
VI Kongres Kobiet odbędzie się 9 i 10 maja 2014 r. w Warszawie, tradycyjnie w Pałacu Kultury i Nauki. Jak co roku będzie to festiwal współpracy, inspiracji, energii i solidarności kobiet. Tegoroczny, VI Kongres będzie miał charakter zarówno uroczysty, jak i roboczy. Polska obchodzi wiele ważnych rocznic: 25-lecie transformacji ustrojowej, 10-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej.  We wszystkich tych wydarzeniach kobiety brały aktywny, choć niedoceniony udział.

Musimy przedstawić nasze osiągnięcia, podzielić się sukcesem, zastanowić nad porażkami i porozmawiać o tym, dlaczego ciągle jesteśmy obywatelami drugiej kategorii.
Kongres będzie miał też charakter roboczy. Zbliżają się wybory do europarlamentu i wybory samorządowe. Od początku wszystkich kongresów naszym hasłem było zwiększenie realnego udziału kobiet w polityce. Udało nam się wywalczyć kwoty na listach wyborczych!
Na VI Kongresie będziemy dyskutować o innych formach wspierania kobiet w nadchodzących wyborach, ale nie tylko. Jak zwykle Kongres będzie wielkim forum wymiany doświadczeń: międzynarodowych i lokalnych, w zakresie edukacji, przedsiębiorczości, budowania solidarności. Głos zabiorą kobiety z całej Polski, z całego świata: znane i nieznane, z różnych środowisk i grup zawodowych. Chcemy pokazywać dobre praktyki, uczyć skutecznych rozwiązań, inspirować do innowacyjnych pomysłów, tworzyć sieć współpracy i wzajemnej pomocy. Nie tylko dla dobra kobiet, ale dla całej wspólnoty, demokracji i cywilizacji.
Dołącz do nas i prześlij to zaproszenie dalej!
Do zobaczenia w Warszawie!

Udział w VI Kongresie Kobiet jest bezpłatny, wymagamy jedynie wcześniejszej rejestracji.