Wyniki IV edycji "Jestem szefową" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 września 2013 08:28

jestem_szefowa19 czerwca 2013 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się Gala IV edycji Konkursu „Jestem szefową”,  którego celem jest wzmacnianie postaw przywódczych dziewcząt oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet - liderek w Polsce.

Przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet – Sekcji Polskiej Barbara Bielicka-Malinowska uczestniczyła  w pracach Kapituły Konkursu  już po raz czwarty.

Wyniki Konkursu

Na posiedzeniu w dniu 23 maja br. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą liderzy i liderki polskiej sceny politycznej i gospodarczej z ponad 400 prac zgłoszonych na konkurs wybrała  20  finalistek IV edycji, które ich zdaniem mają największy potencjał przywódczy, w tym laureatki I, II i III miejsca i przyznała Wyróżnienia

 

Finalistki:

  1. Julia Cieślak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie
  2. Milena Gomoła – II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie
  3. Daria Izydorczyk – I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie
  4. Barbara Jakubowska – Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie
  5. Kamila Kosińska – I LO im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie
  6. Agnieszka Marszałkowska – Zespół Szkół nr 1 we Wrocławiu
  7. Anna Mazur – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku Białej
  8. Michalina Miązek – I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
  9. Katarzyna Myczewska – LO nr 5 w Opolu

10.  Sylwia Nowak – Zespół Szkół w Mogilnie

11.  Dagmara Olewicz – I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie

12.  Aleksandra Rebelińska – II LO K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie

13.  Aleksandra Smoczyńska – VIII LO im. Króla Władysława IV w Warszawie

14.  Magdalena Szankowska – LO im. Adama Mickiewicza w Górze

15.  Magdalena Wasilewska – XXV LO im. Stefana Żeromskiego w Łodzi

16.  Marta Wilińska – II LO im. Bohaterów Września 1939 w Żychlinie

17.  Magdalena Zając – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim

18.  Lidia Zawistowska – LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie

19.  Monika Zielińska – Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku

20.  Pamela Żygłowicz – Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach

 

Kapituła konkursu przyznała  12 wyróżnień.

 

1. Wyróżnienie Ministra Edukacji Narodowej: Kamila Kosińska uczennica I LO im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie za pracę pt. „Chcieć to móc”

2. Wyróżnienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej: Pamela Żygłowicz uczennica Zespołu Szkół  Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach za pracę o byciu szefową
w domu

3.Wyróżnienie przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce: Michalina Miązek, I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi w której wcieliła się w rolę prezeski zarządu innowacyjnego przedsiębiorstwa „Nano body”

4. Wyróżnienie pani Małgorzaty Handzlik posłanki do Parlamentu Europejskiego: Anna Mazur uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku- Białej za pracę w której opisuje siebie jako liderkę drużyny harcerskiej.

5.Wyróżnienie Pani Joanny Skrzydlewskiej Posłanki do Parlamentu Europejskiego: Magdalena Szankowska uczennica LO im Adama Mickiewicza w Górze za pracę pt. „Posthumanistyczna mała miss” w której opisuje siebie jako szefową walczącą
z organizowaniem konkursów piękności dla małych dziewczynek

6.Wyróżnienie Szefa Służby Cywilnej: Pamela Żygłowicz uczennica Zespołu Szkół  Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach za pracę o byciu szefową w domu.

7.Wyróżnienie Europejskiej Unii Kobiet – Sekcji Polskiej : Sylwia Nowak uczennica Zespołu Szkół w Mogilnie za pracę, w której wciela się w rolę szefowej sieci klubów szkoleniowych dla kobiet.

8. Drugie Wyróżnienie Europejskiej Unii Kobiet- Sekcji Polskiej: Julia Cieślak uczennica Zespołu Szkół w Kępnie za pracę, w której wcieliła się w szefową dużej firmy logistycznej
i  zaprezentowała dekalog szefowej – zbiór 10 przykazań „Jak być dobrą szefową”.

9.Wyróżnienie Stowarzyszenia Szkoła Liderów: Michalina Miązek; uczennica I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi za pracę o innowacyjnym przedsiębiorstwie „Nano body”.

10. Wyróżnienie Fundacji Orange: Daria Izydorczyk, uczennica Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie za pracę, w której wcieliła się w rolę prezeski Fundacji „Dla nich możemy więcej”

11.Wyróżnienie Microsoft: Monika Zielińska, Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku za pracę, w której wcieliła się w szefową firmy I-robot zajmującej się robotyką.

12. Wyróżnienie Laureatek trzech poprzednich edycji Jestem szefową: Magdalena Szankowska uczennica LO im Adama Mickiewicza w Górze za pracę pt. „Posthumanistyczna mała miss”

III miejsce: Julia Cieślak uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie za prace pt. „Sen szefowej”, Opiekun merytoryczny konkursu: Pani Monika Józefowska

Laureatka II miejsca Powiatowego Festiwalu Teatralnego Groteskowy Świat według Gombrowicza, członkini samorządu uczniowskiego, uczestniczka wielu zawodów strażackich. Aktywnie działa w szkolnym  kółku teatralnym

II miejsce: Agnieszka Marszałkowska uczennica Zespołu Szkół nr 1 we Wrocławiu za pracę pt. „Dom szczęśliwej starości” w której wcieliła się w rolę Dyrektorki Domu Opieki. Opiekun merytoryczny konkursu: Pani Agnieszka Ratajczak-Mucharska.

Laureatka XIX Samorządowego Konkursu Nastolatków pt. „8 Wspaniałych”, uczestniczka KORBY 2013 – projektu dla młodzieżowych liderów i liderek Fundacji Rozwoju Społecznego DEMOS, wiceprzewodnicząca samorządu uczniowskiego i  Rzeczniczka Praw Ucznia. Wolontariuszka.

I miejsce: Lidia Zawistowska uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie za pracę pt. „Rolnica, czyli historia szkodnika, który zmienił losy rolnictwa”, w której opisuje siebie jako szefową 1000 hektarowego gospodarstwa rolnego. Opiekun merytoryczny konkursu: pani Stanisława Laszczyńska.

Laureatka III miejsca „Ogólnopolskiego konkursu na felieton” w roku 2012 i Zdobywczyni Wyróżnienia w roku 2013.  Harcerka, wolontariuszka, pasjonatka teatru i założycielka kółka teatralnego w szkole. Aktywnie działa w kole PCK. Jej marzeniem jest wykupić cały dawny PGR i utworzyć gospodarstwo agroturystyczne.

 

Zachęcam do obejrzenia:

http://rownetraktowanie.gov.pl/aktualnosci/inauguracja-programu-mentoringowego-jestem-szefowa.

 

1.11151.121810kapitula16172023laureatk58akr9