Forum Kobiet Województwa Śląskiego PDF Drukuj Email

5 marca 2012  w Katowicach  nasze koleżanki ze Śląska uczestniczyły w  pierwszym Forum Kobiet Województwa Śląskiego w tym roku organizowanym pod hasłem „Przedsiębiorczość jest kobietą”. Rozmawiano o problemach kobiet, przełamywaniu stereotypów i kobiecym spojrzeniu na przedsiębiorczość.Celem tego spotkania było przedstawienie i uzyskanie rzetelnych informacji dotyczących możliwości kobiet na rynku pracy, zaprezentowanie dobrych praktyk i promocja idei przedsiębiorczości wśród kobiet. Już dziś przedstawicielki płci pięknej stanowią istotny odsetek osób prowadzących własną działalność gospodarczą i coraz lepiej radzą sobie na trudnym rynku pracy, łamiąc stereotypy dotyczące zatrudnienia i sukcesu w biznesie..

 

Chcemy w jednym miejscu zgromadzić i zintegrować te kobiety, które są aktywne zarówno w swojej działalności gospodarczej, jak i w życiu lokalnym. Potrzebne jest wsparcie oraz usuwanie barier, także tych mentalnych. Kobiety czują się odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale także za rodzinę i bliskich, dlatego mniej chętnie angażują się w biznes. Spotkania takie jak to mają dodać im pewności siebie" - podkreśliła Aleksandra Banasiak, pomysłodawczyni wydarzenia.

Konferencja była świetną okazją do dyskusji na temat aktualnej sytuacji pań na rynku pracy i szansą na ograniczenie barier utrudniających im dostęp do niego i hamujących ich aktywność zawodową. To również szansa na wymianę doświadczeń we własnym gronie oraz forma integracji środowiska kobiecego w celu skutecznego wykorzystywania tkwiącego w nich potencjału przedsiębiorczości.
Inicjatorkami forum, które odbyło się w historycznej Sali Sejmu Śląskiego, były członkinie Zarządu Województwa Śląskiego - Aleksandra Banasiak i Aleksandra Gajewska-Przydryga, z naszej strony w Forum uczestniczyły Jolanta Rychlik-Nawrat i Aleksandra Kalafarska.

 

Program forum

123