Wspaniałe popołudnie z kulturą Izraela w Domu Chłopa czyli polsko – izraelskie fascynacje turystyczne PDF Drukuj Email
środa, 22 lutego 2012 14:08

16 stycznia  w Hotelu Gromada , czyli w Domu Chłopa w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez OST Gromada, Europejską Unię Kobiet – Sekcja Polska oraz Ministerstwo Turystyki Izraela pt. „Polsko –izraelskie fascynacje turystyczne”, która była objęta  patronatem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP Katarzyny Sobierajskiej.
Dziś można już śmiało powiedzieć, że było to wydarzenie niezwykłe, co zgodnie podkreślali przybyli goście.


W trakcie spotkania poznaliśmy nie tylko oferty turystycznych wyjazdów do Izraela, ale też  piękno tego kraju, z całym jego bogactwem historycznym i kulturowym.
Mieliśmy też okazję poznać piękną muzykę żydowską w wykonaniu Mirka Kuźniaka – skrzypka, aktora  Teatru Żydowskiego w Warszawie oraz wspaniałe malarstwo Lili Fijałkowskiej wybitnej artystki, malarki, podróżniczki. Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych kolekcjach w Polsce, USA, Niemczech, Holandii, Francji, Izraelu, Kanadzie i Rosji.
Mamy nadzieję, że to niezwykle udane spotkanie zapoczątkuje cykl kolejnych inicjatyw realizowanych przez Europejską Unię Kobiet- Sekcja Polska mających na celu prezentacje różnorodności kultur innych narodów.

Tym bardziej, że Sekcja Polska już w 2005 roku w ramach Spotkań Różnych Kultur zorganizowała również „Wieczór z kulturą i tradycją żydowską”

 

DSC03438DSC03447DSC03451DSC03461lili7