Pożegnanie Izy... PDF Drukuj Email
środa, 21 kwietnia 2010 21:39

Wielka tragedia dotknęła  cały naród. Straciliśmy wspaniałych   ludzi , którzy od nas odeszli na zawsze.  Przeżywamy to wszyscy, ale przede wszystkim ich Bliscy. My członkinie Europejskiej Unii Kobiet- Sekcji Polskiej także… Rysują się nam wspomnienia,  spotkania z osobami, z którymi miałyśmy bezpośredni kontakt.
Bardzo ciepło wspominamy wiele z nich:

Izabelę Jarugę-Nowacką

Więcej…
 
Katastrofa lotnicza w Smoleńsku PDF Drukuj Email
zaloba

Europejska Unia Kobiet –Sekcja Polska jest głęboko poruszona śmiercią prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki Marii, ostatniego prezydenta Polski na uchodźstwie, wicemarszałków Sejmu i wicemarszałek Senatu, posłanek i posłów Sejmu i Senatu, najwyższych dowódców Wojska Polskiego, szefów innych ważnych instytucji państwowych, hierarchów kościołów działających w Polsce, kombatantów i członków rodzin katyńskich oraz innych osób, którzy zginęli w tragicznej katastrofie lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r w Smoleńsku, dokładnie w 70 rocznicę zamordowania polskich oficerów i żołnierzy w Katyniu.

Więcej…
 
Dzień Wielkiej Nocy PDF Drukuj Email
czwartek, 01 kwietnia 2010 10:24

Więcej…
 
"Jestem szefową" PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 13:57
baner_jestem_szefowa
Wspólna inicjatywa Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania Elżbiety Radziszewskiej i Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall.
29 marca br. dzięki współpracy z kuratoriami w szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce ogłoszony został konkurs „Jestem szefową”

Celem konkursu jest przełamywanie stereotypów dotyczących kobiet i władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet - liderek wśród młodzieży.

Konkurs skierowany jest do uczennic 1 i 2 klas szkół ponadgimnazjalnych. Uczestniczki konkursu przygotowują pracę na temat „Jestem szefową”, którą ocenia jury złożone z kobiet-liderek. Na finalistki konkursu czeka m.in. spotkanie z kobietami pełniącymi najwyższe funkcje kierownicze w świecie biznesu, mediów i polityki oraz wizyta w sejmie RP.

Tylko pełne wykorzystanie talentu kobiet na wszystkich szczeblach władzy w nauce, polityce i gospodarce może zapewnić zrównoważony rozwój i sukces Polski.
Więcej…
 
Trafna decyzja Wojewody Śląskiego…. W sprawach kobiet i mężczyzn PDF Drukuj Email

Warszawa, 27.03.2010

gmach_urzeduWojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk sprawił wielu zainteresowanym środowiskom miłą niespodziankę tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach utworzył stanowisko Radcy ( powinna to być Radczyni) Wojewody do Spraw Równego Traktowania w Biurze Wojewody. Przyszła radczyni  będzie w ramach swoich obowiązków zajmować się:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 22