Boże Narodzenie 2009 PDF Drukuj Email
Życzenia bożonarodzeniowe
Więcej…
 
„Kobiety niezapomniane” PDF Drukuj Email
Europejska Unia Kobiet – Sekcja Polska będzie wydawcą niezwykłej książki pod roboczym tytułem „Kobiety niezapomniane”.

Projekt ten został zainicjowany przez pełnomocniczkę rządu ds. równego traktowania, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera min. Elżbietę Radziszewską. Jego celem jest pokazanie wyjątkowych Polek – kobiet z różnych okresów naszej historii – których działalność może być powodem dumy dla nas wszystkich. Może być inspiracją dla współczesnych kobiet, może być także wzorem życiowej postawy. Królowa, naukowiec, polityk, matka, wynalazczyni, przykładów z historii znajdzie się wiele.
Więcej…
 
KAMPANIA BIAŁA WSTĄŻKA PDF Drukuj Email

to największa na świecie prowadzona w ponad 55 krajach świata, skierowana do mężczyzn, międzynarodowa kampania mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.
Rozpoczęła się w 1991 roku w Kanadzie – właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet i będą reagować widząc przemoc wobec kobiet.

Więcej…
 
Stop przemocy seksualnej w Polsce PDF Drukuj Email
Europejska Unia Kobiet- Sekcja Polska włączyła się  do Platformy działania przeciw przemocy seksualnej.

Okrągły stół: Stop przemocy seksualnej w Polsce. Platforma działania

Przed dziesięcioma laty ONZ uznała 25 listopada jako Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy wobec Kobiet.
25 listopada 2009 roku rozpoczyna się na całym świecie kampania 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć. Hasłem tegorocznej kampanii jest: „Zaangażuj się. Działaj. Domagaj się: Możemy zakończyć przemoc wobec kobiet”. Właśnie w tym wyjątkowym dniu Minister Elżbieta Radziszewska, Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania, ogłosiła utworzenie w Polsce Platformy działania przeciw przemocy seksualnej.
Więcej…
 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

Dzień 11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków i był obchodzony bardzo uroczyście w całej Polsce. Po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość.
W 1989 roku Sejm IX Kadencji, ustawą z dnia 15 lutego 1989 roku przywrócił to święto 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.
Klub Integracji Obywatelskiej w Warszawie z tej okazji, zorganizował spotkanie, na które byłyśmy zaproszone.

Podczas spotkania m.in. wyświetlony został film „Sztandar wolności” i toczyły się ciekawe rozmowy o patriotyzmie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 21